Adanaspor, Bolu’da Kampa Girdi

Abant yolu üzerindeki bir otelde kampa giren turuncu-beyazlı ekip, ilk  antrenmanını teknik direktör Cihat Arslan gözetiminde kaptı.

Adana ekibi, yaklaşık 1,5 saat süren antrenmanda kondisyon ağırlıklı  çalıştı.

Yeni sezon hazırlıkları hakkında gazetecilere bilgi veren Cihat  Arslan, ‘Bolu, Türkiye’de kamp için mükemmel bir yer. Tesisler, ortam çok güzel.  25 kişi geldik. Adana çok sıcak olduğu için 3 kamp dönemi geçireceğiz. Toplamda  33 gün buradayız. Tabii buna izinler de dahil olmak üzere. Göksu Alhas evlendiği  için gelemedi, Magaye Gueye’nin çocuğu oldu, o yüzden gelemedi. Bu sevinçli  telaşlarımız da var. İnşallah onlar da bize uğur getirir.’ diye konuştu.

Arslan, iyi bir kamp dönemi beklediklerini ifade ederek, ‘Çünkü geçen  yıl Adanaspor ilk yarı ilk 5’in içerisindeydi ama ikinci yarı çok önemli bir  düşüş yaşadı. Takım olarak zor günler geçirdi. Biz tekrar bu takımı ayağa  kaldırmak için geldik. Hep beraber bunu başaracak bir potansiyelimiz var.’  şeklinde konuştu.

‘Amacımız şampiyonluk yarışında var olabilmek’

‘Önemli oyunculara sahibiz.’ diyen Arslan, ‘Bu sezon amacımız  tekrardan yapılanıp, tekrar şampiyonluk yarışında var olabilmek. Gençlerbirliği,  Osmanlıspor, Gazişehir Gaziantep, Boluspor ve Eskişehirspor gibi çok önemli  rakiplerimiz var. Rakiplerimize saygı duyarak, kendi gücümüzü de bilerek takıma  oyuncular alacağız.’ ifadelerini kullandı.

Arslan, takım karakteri ortaya çıksın diye önemli transferler  düşündüklerini belirterek, ‘Önceliğimiz transferde de takıma sadece yetenek  olarak değil, karakter olarak da katkı yapacak oyuncular. Adanaspor’u Süper Lig’e  çıkarabilmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz.’ değerlendirmesinde  bulundu.

‘4 yerli transfer yapacağız’

Takımda 6 yabancı oyuncunun olduğunu anlatan Cihat Arslan, şunları  kaydetti:

‘Biz 5 yabancı kullanacağız bu sezon. Çünkü yabancıyı tribüne  gönderdiğimizde bu, kulübe hem mali olarak yük geliyor hem de futbolcuların  psikolojisi  ve morali bozuluyor. Daha çok yerli transferi düşünüyoruz, 4 yerli  transfer yapacağız. Mevkileri belli; bir sol bek, bir orta saha alacağız, sağ ön  ve santrforla transferi kapatacağız.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.