Ankara’da annesini taciz eden adamı öldürdü: 11 yıl 8 ay hapis cezası

Ankara’nın Mamak ilçesinde 33 yaşındaki Yusuf Şavur, 13 Ağustos 2022’de 60 yaşındaki Ramazan Dörtdaş’ı annesine taciz ettiğini öne sürerek darbetti. 

Hastaneye kaldırılan Dörtdaş yaşamını yitirirken gözaltına alınan Şavur, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Dörtdaş’ı, annesini taciz ettiği için öldürdüğünü söyleyen Şavur hakkında, ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis istemiyle dava açılmıştı.

Duruşma görüldü

Ankara 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Yusuf Şavur, sanık avukatı, maktul Dörtdaş’ın yakınları ile avukatlar katıldı.

Mütalaasını açıklayan savcı, sanığın haksız tahrik hükümleri uygulanarak ‘kasten öldürme’ suçundan cezalandırılmasını talep etti.

“Bir anlık öfke ile vurdum”

Mütalaaya karşı savunma yapan sanık Şavur, öldürme kastı ile hareket etmediğini belirterek şu ifadeleri kullandı: 

“Annemi uzaklaştırmak isterken karşılaştık. Birbirimize vurduk. Ben de yaralandım. Bir anlık öfke ile vurdum. Böyle olacağını bilseydim vurmazdım. Bu olay nedeniyle hayatım mahvoldu oldu.”

Avukatlar taleplerini dile getirdi

Sanık avukatı Ali Erdem de, müvekkilinin öldürme kastı ile hareket ettiği yönünde bir delil bulunmadığını ifade ederek cezanın ‘neticesi sebebiyle ölümü neden olma’ suçundan kurulmasını talep etti.

Avukat Ali Erdem, tutuklu kaldığı süre gözetilerek sanığın tahliyesini de talep etti.

11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı

Beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme, Şavur’u, haksız tahrik hükümlerini uygulayarak, ‘kasten öldürme’ suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme, hükümle birlikte sanığın tutukluluk halinin devamına da hükmetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.