Bolu’da Geleceğin Bilim İnsanları Hünerlerini Sergiliyor

Bolu’da geleceğin bilim insanları hünerlerini sergiliyor

BOLU – Bolu’da, 3 gün boyunca sürecek ‘Bilim Şenliği 2018’e katılan öğrenciler Kent Meydanı’nda kurulan stantlarda hünerlerini sergiledi.
Bolu’da, TÜBİTAK Bilim Şenliklerini Destekleme Programı kapsamında hayata geçirilen ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türk Hava Kurumu, AFAD, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli SEKA Kağıt Müzesi ve Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen ‘Bilim Şenliği 2018’ başladı.
Kent Meydanında kurulan stantlarda farklı okullardan yüzlerce 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinin hünerlerini sergilediği bilim şenliğinde, öğrenciler stantları gezen vatandaşlara yaptıkları projeler hakkında bilgi verdi. Özellikle kodlama ve robot üzerine yapılan çalışmaların ilgi odağı olduğu bilim şenliğinde, 7’nci sınıf öğrencileri Ayberk Yamaner ve Emirhan Çarıkcı’nın robotları izleyenleri şaşırttı.
Farklı özelliklere sahip robotlar tasarlayan ve daha önce katıldıkları bir yarışmada 828 takım içerisinden 6’ncı olan Ayberk ve Emirhan, ‘Robot yapmaya 5. sınıfta başladık. Başlangıçta öğretmenimiz kodlamayı ve robot yapmayı öğretti. Daha sonra biz kendimiz yaparak geliştirdik. Kodlamaların hepsini kendimiz yapıyoruz. İleride belki Amerika’daki robot savaşlarına katılabiliriz’ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.