Dünya Kupası’nda merakla beklenen futbolcular!

Dünya Kupası’na bir günden az bir süre kala heyecan gittikçe artıyor. Bu sezona gösterdikleri performanslar ile damga vuran oyuncuların Dünya Kupası’ndaki verimlilikleri merak ediliyor. 

VİNİCİUS JUNİOR (BREZİLYA)

Son iki yılda büyük bir yıldız haline geldi ve Real Madrid’in hücumdaki kilit oyuncularından biri. Brezilya formasıyla da Katar’da kendisini kanıtlamaya çalışacak.

PHİL FODEN (İNGİLTERE)

Manchester City’nin 22 yaşındaki yetenekli ismi, İngiltere’nin de gözdesi. Nasıl olmasın; 5 yıllık City kariyerinde 4 Premier Lig, 5 Lig Kupası ve 1 FA Cup şampiyonluğu var.

FEDERİCO VALVERDE (URUGUAY)

Hücumun her yerinde oynayabilen bir futbolcu olarak Real Madrid’de yıldıza dönüştü. Uruguay formasıyla da ülkesine sahanın her yerinde büyük bir güç katacağı kesin.

PEDRİ (İSPANYA)

Barcelona’nın İniesta ve Xavi gibi iki efsane orta saha oyuncusunu özlediği bir anda 19 yaşındaki Pedri ortaya çıktı. Yaşından büyük oynuyor. Son derece teknik ve zeki. İspanya’da fark yaratacak.

ALPHONSO DAVİES (KANADA)

1986 Meksika’dan sonra ilk kez Dünya Kupası’na giden Kanada’nın en değerli ismi. Bayern Münih’in 22 yaşındaki sol beki, ülkesiyle Katar’da herkesi şaşırtmak istiyor.

CHRİSTİAN PULİSİC (ABD)

Eğer ABD, bu Dünya Kupası’nda söz sahibi olmak istiyorsa, ona ihtiyaç duyacağı kesin. Chelsea’de oynayan 24 yaşındaki oyun kurucu, ülkesinin de maestrosu olacak.

AURELİEN TCHOUAMENİ (FRANSA)

Monaco’dan bu sezon başında 100 milyon Euro’ya Real Madrid’e gitti. Henüz 22 yaşında. Real’de yeni Casemiro olması bekleniyor. Kante ve Pogba’nın yokluğunda Fransa’da sorumluluk almaya hazır.

TAKEFUSA KUBO (JAPONYA)

Barça alt yapısından ve Real Madrid’deki kiralanma süreçleri sonrasında Real Sociedad’a gitti. Japonya’da başrolü oynayacak. Belki de burada yapacakları, onu tekrar Real’e bile döndürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.