Gaziantep’te hırsızlık yapıp bekçiye arabasını ittirdi

Gaziantep’te, gece saatlerinde otomobil yedek parçası satan Mehmet Kartal Karalar, otomobilini iş yerinin önüne park edip ayrıldı.

Kimliği belirsiz bir kişi, otomobili açarak göğüs aksamındaki kilometre saati, dikiz aynası, iç kapı kolları, direksiyon göbeği, klima paneli ve ızgaralarını çaldı.

Olay yerinden ayrılırken hırsızı gören sitenin bekçisi durumdan şüphelendi.

Site bekçisi hırsıza yardım etti

Şüpheli, bekçiye otomobilinin bozulduğunu söyleyerek, yardım istedi.

Site bekçisi ise hırsızın otomobilini iterek yardım etti.

Mağdur şikayetçi oldu

Sabah iş yerine geldiğinde aracının içinin boşaldığını gören Karalar, durumu polis bildirerek şikayetçi oldu.

Ekipler kameraları izledi

Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyip otomobilden parmak izi alan ekipler, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde ise şüphelinin otomobile girip parçaları aldığı ve daha sonra site bekçisi ile bir süre sohbet ettikten sonra kendi otomobilini ittirdiği görüldü.

“Bekçi hırsızı yakalayacağına yardımcı oluyor”

Otomobilin sahibi Mehmet Kartal Karalar, sabah geldiğin otomobilinin tüm göğüs aksamlarının söküldüğünü gördüğünü belirterek şüphelinin yakalanmasını istedi.

Karalar yaşananları şöyle ifade etti: 

“Gece aracımı burada park edip başka bir araba ile eve gittim. Sabah geldiğimde hurdaya dönmüş otomobilimi gördüm, sonrasında kamera kayıtlarına baktım.

Bu şahıs gece saatlerinde geliyor. Aracımın içindeki kilometre saati, dikiz aynası, iç kapı kolları, direksiyon göbeği, klima paneli ve ızgaralarını söküp götürmüş. Göğüs aksamında hiçbir şey bırakmamış. 20 bin TL zararımız var.

Olayı gerçekleştirdikten sonra da sitemizin bekçisi fark ediyor ancak ona da kendi aracının bozulduğunu söyleyip yardım istiyor. Bekçi ise hırsızı yakalayacağına arabasını iterek yardımcı oluyor. Bir an önce bu kişinin yakalanmasını istiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.