Menajeri açıkladı! Beşiktaş’ın transfer teklifi reddedildi

Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş, transfer döneminde kadrosunu güçlendirmek için düğmeye bastı. Siyah-beyazlı ekibin transfer için uğraştığı oyuncuya kulübünden ret cevabını menajeri açıkladı.

WEGHORST İLE YOLLAR AYRILDI

Burnley’den Wout Weghorst’u sezon başında satın alma opsiyonuyla birlikte kiralayan Beşiktaş’ta şoke eden bir gelişme yaşanmıştı. Hollandalı santrfor, Manchester United’a imza atmak için siyah-beyazlılardan ayrılma kararı aldı. Beşiktaş ile Burnley arasında yapılan pazarlıklarda siyah-beyazlılar ciddi bir geliri kasasına koydu. Beşiktaş’tan KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Profesyonel futbolcumuz Wout François Maria Weghorst ve kulübü ile yapılan geçici transfer sözleşmesi oyuncu ve kulübü ile karşılıklı anlaşılarak sonlandırılmıştır. Burnley FC kulübü tarafından sözleşmenin erken feshi nedeni ile Şirketimize 2.825.000 Avro fesih bedeli ödenecektir.”

HADZIAHMETOVIC SIRADA

Aboubakar’ı bitiren Beşiktaş, Amir Hadziahmetovic için de girişimlerini sürdürüyor. Siyah-beyazlılar, 25 yaşındaki Bosnalı orta saha için Konyaspor’a son olarak 3 milyon euro bonservisin yanı sıra bir oyuncu teklif etti. Konyaspor’un kısa süre içinde Beşiktaş’ın teklifine yanıt vereceği öğrenildi.

DELE ALLI DEFTERDEN SİLİNDİ

Beşiktaş, Everton’dan kadrosuna kattığı Dele Alli’de büyük hayal kırıklığına uğradı. Kulübeye demir atan İngiliz futbolcu son 6 resmi maçta sadece Konyaspor deplasmanında bir dakika süre alabildi.

KULÜPTEN RET CEVABI

Beşiktaş’ın transfer gündeminde yer alan Dmitri Barinov için menajeri konuştu.

Rus oyuncunun menajeri Pavel Banatin, Barinov için Beşiktaş’ın yaptığı transfer teklifinin Lokomotiv Moskova tarafından reddedildiğini kaydetti.

Banatin, “Lokomotiv, teklifi reddetti. Şu anda görüşmelerde bir duraklama var. Beşiktaş genel müdürü de bunu açıkladı. Bildiğim kadarıyla Beşiktaş’ın transfer için birden fazla seçeneği vardı. Satın alma opsiyonlu kiralama bir seçenekti ve bir geri alım maddesi de söz konusuydu.” dedi.

“Beşiktaş, Lokomotiv için yeterli olmayan bir teklif yaptı” diyen Banatin, “Türkiye’de transfer dönemi 8 Şubat’ta sona erecek. Beşiktaş’ın transfer için diğer seçenekler üzerinde çalışmaya ara verdiğini itiraf ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.