Bolu Odunluktan Çıkan Yangın, Bayram Günü 3 Aileyi Evsiz Bıraktı Hd

Bolu’nun Karacasu beldesinde odunluktan çıkan yangın bitişiğindeki 3 eve ve 1 ahıra sıçradı. Alev alev yanarak kullanılamaz hale gelen evlerde oturan ve akraba olan 3 aile, bayram günü evsiz kaldı.

Yangın, saat 01.00 sıralarında Karacasu beldesi Fatih Mahallesi Sakarya Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, Mehmet Kocasoy’a ait odunlukta bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede Mehmet Kocasoy’un evine, ardından bitişiğindeki akrabaları olan Ali Kocasoy ile Mithat Kocasoy’un evlerine ve bir ahıra sıçradı. Alevler büyüyerek, yanyana bitişik olan 2’şer katlı ahşap evleri sardı. Evlerde yaşayanlar alevleri fark ederek kendi imkanlarıyla dışarı çıktı. Dumandan etkilenen ev sakinleri olay yerine çağrılan ambulansta kontrol amaçlı tedavi edildi. Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangını güçlükle kontrol altına alarak söndürdü.

Evleri yanan aileler, bayram günü evsiz kaldıkları için gözyaşı döktü. Can kaybının yaşanmadığı yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.