Bolu’da Eski Belediye Binasının Yıkımına Başlandı

Bolu Belediyesi’nin eski ana hizmet binasının yıkım çalışması başladı.

Büyük Cami Mahallesi’nde bulunan ve yeni yapılan hizmet binasının kısmen tamamlanmasının ardından boşaltılan Bolu Belediyesi Hizmet Binasının yıkımına başlandı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanlarının katılımıyla yıkım töreni gerçekleştirildi.

Dua edilmesinin ardından kurban kesildikten sonra belediye önündeki iş makinası, binanın ana taşıyıcı kolonlarını kırdı.

İş makinasının yaklaşık 10 dakika süren çalışması ile binanın ön bölümü yıkıldı.

Yıkımı gelecek günlerde tamamlanması planlanan belediye binasının yerine iş merkezi yapılacak.

‘Bolu kendisine yakışır bir hizmet binasına kavuşmuş olacak’

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu çalışmanın yeni hizmet binasının yapılmasıyla başlatıldığını ifade etti.

Bolu’ya uzun yıllar hizmet veren binanın yıkım işleminin 15 gün içinde tamamlanmasını planladıklarını aktaran Yılmaz, ‘Yeni bina tamamlanmadı. Ama şu an birçok personelimiz oraya geçti ve orada hizmetimizi veriyoruz. Eksikliklerimizi de tamamlamaya çalışıyoruz. Bu bina yıkıldığı zaman arkadaki yeni binamızın inşaatı tamamlanabilecek. Önümüzdeki süreçte belediyenin yanında bulunan otel de yıkılacak. Otelin arkasında yapılacak olan binanın da temeli başladı.’ diye konuştu.

Yılmaz, belediye önünde bulunan Demokrasi Meydanı’nın son şeklini almaya başladığını da dile getirerek, ‘Demokrasi Meydanı’nın son şekli ve genişlemiş hali Bolu’nun hizmetine sunulacak. Bunlar heyecan veren çalışmalarımızdır. Artık belediyenin önündeki hem Demokrasi Meydanımız mevcut yapısının iki misli büyüyecek hem de yeni belediye hizmet binamız tamamen hizmete girdiğinde Bolu kendisine yakışır bir hizmet binasına kavuşmuş olacak.’ ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Yılmaz, 45 yıllık olduğu tahmin edilen binanın Bolu halkına uzun süre hizmet verdiğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.