Bolulu Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

Bolu Valisi Aydın Baruş ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hac vazifelerini yerine getirmek için kutsal topraklara giden hacı adaylarını yolcu etti.

Hac vazifelerini yerine getirmek için Bolu’dan yaklaşık 300 hacı adayı, dualarla kutsal topraklara uğurlandı.

Hacı adaylarını, Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Müftü Vekili Nihat Kök ile hacı adaylarının akrabaları uğurladı.

Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminali önüne kurulan platformda, kutsal topraklara gidecek hacı adayları için ilahiler okunarak dualar edildi.

Düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş, haccın İslam dininin çok önemli emirlerinden biri olduğunu söyleyerek, ‘Hayatta bir defa bu görevi yerine getirmek her Müslümanın üzerine düşen bir borç. Bu yıl ilimizden toplamda 560 hacı adayımız hacca gidecek. Ne mutlu ki şu anda bu kafilemizdeki yaklaşık 300 hacı adayımız böyle güzel bir yolculuğa çıkarak o kutsal topraklara gidecekler. Ben tüm hacı adaylarımıza sağlık ve huzur içinde gidip gelmeyi diliyorum.’ ifadelerini kullandı.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, hacca giden vatandaşlardan Türkiye ve tüm Müslüman alemi için de dua etmeleri isteğinde bulundu.

İl Müftü Vekili Kök tarafından uğurlama duasının okunmasının ardından hacı adayları, dualar eşliğinde kutsal topraklara uğurlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.