Çaldığı İkinci El Telefonun Yerine Bozuk Telefonu Böyle Bıraktı

Çaldığı ikinci el telefonun yerine bozuk telefonu böyle bıraktı
Bolu’da, cep telefonu hırsızlığı güvenlik kamerasına anbean yansıdı

BOLU – Bolu’da çaldıkları 2 bin 500 TL’lik telefonun yerine bozuk telefon bırakan 2 şüpheli güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.
Edinilen bilgiye göre, İzzet Baysal Caddesi üzerinde Savaş Top’a ait cep telefonu satışı yapılan işyerine gelen 2 yabancı uyruklu şahıs, bir süre ikinci el telefonlara baktıktan sonra, beğendikleri bir telefonu incelemek istedi. Yabancı uyruklu hırsızlarla ilgilenen Savaş Top’un eşi Özlem Top, şahısların istedikleri telefonu cam tezgahtan çıkararak incelemeleri için verdi.
Özlem Top’un telefonu verdikten sonra tezgahtan ayrılmasını fırsat bilen yabancı uyruklu hırsız, incelemek için aldığı cep telefonunu cebine attı. Daha sonra cebinden, çaldığı telefona benzer bir telefonu cebinden çıkararak cam tezgahta bulunan diğer telefonların arasına koyan hırsız işyerinden ayrıldı.
Tezgahı toplarken farketti
Hırsızlar işyerinden ayrıldıktan bir süre sonra, ikinci el telefonları tezgahın altına toplayan Özlem Top, bir telefonun farklı olduğunu farketti. İşyeri sahibi Savaş Top eşi inceledikleri telefonun çalışmadığını görünce, yabancı uyruklı şahıslardan şüphelenerek güvenlik kameralarını inceledi. Görüntülerde, cep telefonunu çalanların yabancı uyruklu şahıslar olduğunu gören Özlem Top, polis ekiplerine haber verdi.
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, güvenlik kameralarından eşgallerini tespit ettiği yabancı uyruklu hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.
Hırsızlık güvenlik kamerasında
İşyerinin güvenlik kemarasına yansıyan hırsızlık olayında, yabancı uyruklu şahısların işyerine girdikten sonra incelemek için tezgahtan istedikleri ikinci el cep telefonunu, satıcı tezgahtan ayrıldıktan sonra cebine koyduğu ve yerine başkan bir telefonu tezgaha yerleştirdiği görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.