Çocuklar, Atatürk Orman Parkı’nda Ata Bindi

Bolu Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü tarafından Atatürk Orman Parkı’nda düzenlenen etkinlikte çocuklar at bindi.

Bolu’da, çocuklara at sevgisini aşılamak için Bolu Belediyesi ve Türkiye Jokey Kulübü tarafından Atatürk Orman Parkı’nda etkinlik düzenlendi. Türkiye Jokey Kulübüne bağlı Pony Kulüp tarafından hazırlanan alanda çocuklar için özel olarak getirilen Pony cinsi atlara binen yaşları 2 ile 10 arasında değişen minikler keyifli anlar yaşadılar.

Etkinlik ile ilgili konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ‘Türk dünyası ile at arasındaki ilişki hepimizin de bildiği gibi çok yakın. Özellikle Bolumuz da Köroğlu diyarı ve Köroğlu deyince de tabi ki at olmadan olmaz. Çocuklarımızın geçmişten gelen kültürümüzle bağlarını kopartmamaya çalışıyoruz. Zaten Türk Dünyası ile müşterek yapmakta olduğumuz Köroğlu Parkı bittiğinde, herkes orada ata binebilecek. At binmenin yanı sıra, atlı okçuluk, güreş gibi ata sporlarımız da orada olacak. Dolayısıyla orası Türkiye’nin geleneklerine uygun sportif faaliyetlerin hepsini barındıracak. Burada ise çocukları atlara alıştırmaya çalışıyoruz. Bakıyorsunuz çocuklar ilk önce ürküyor, ama ondan sonra ise çok mutlu oluyor. Bu çocuklarımız bu sayede at sevgisini öğrenecekler’ dedi.

Başkan Yılmaz konuşmasının ardından çocukları kendisi ata bindirip gezdirerek birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi. – BOLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.