Dünyanın Nilüfer Çeşitliliği Bolu’dan Sağlanacak’ – Bolu

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, dünyanın nilüfer çeşitliliğinin Bolu’dan sağlanacağını belirterek, ‘Burası dünyada nilüfer üretim merkezlerinden biri haline dönüşecek.’ dedi.

Alpagutbey Mahallesi’nde 7 bin 300 metrekarelik alana kurulan Nilüfer ve Bonsai Sanat Parkı’nı ziyaret eden Yılmaz, ürettiği nilüferler 400 çeşidi aşan bir vatandaşın bağış ve desteğiyle üretim merkezi oluşturduklarını söyledi.

Yılmaz, üretim merkezinde 150 çeşit nilüferin kış mevsimini geçirdiğini ve buraya uyum sağladığını aktararak, ‘Nilüferler çiçek açmaya başladı. Ayrıca Gölcük Tabiat Parkı’ndaki gölde 54 çeşit nilüfer açmaya başladı. Gölcük’ü nilüfer gölü haline dönüştürmeye çalışacağız.’ diye konuştu.

‘Dünyanın nilüfer çeşitliliği Bolu’dan sağlanacak’

Üretim merkezinden isteyen herkese nilüfer vereceklerini ifade eden Yılmaz, ‘Burada üretimi, çeşitliliği artırmak için yapıyoruz. Burası dünyada nilüfer üretim merkezlerinden biri haline dönüşecek. Varılan sayı az değil. Hem büyüklükleri hem de renkleri itibarıyla insanı mutlu ediyor.’ diye konuştu.

Yılmaz, ilkbaharda açan nilüfer çiçeğinin kış mevsime kadar canlılığını koruduğunu kaydetti.

Bolu’da ciddi oranda nilüfer üretileceğini anlatan Yılmaz, ‘Bu üretimi, hem turizm anlamında hem de ticari anlamda sağlayacağız. Nilüfer çeşitliliğini öyle artıracağız ki, dünyanın nilüfer çeşitliliği inşallah Bolu’dan sağlanacak.’ ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Bakan Özlü: 'Ülkemizi Küresel Bir Oyuncu Yapmak İçin Çalışmayı Sürdüreceğiz' - Bolu başlıklı makalemizde Adalet Ve Kalkınma Partisi, Ak Parti ve Ak Parti Genel Merkezi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir