Maçın Ardından

Spor Toto 1. Lig’de play-off yarı final ilk müsabakasında sahasında Boluspor’u 1-0 mağlup eden Gazişehir Gaziantep Teknik Direktörü Erkan Sözeri, amaçlarının gol yemeden maçı kazanmak olduğunu ve bunu başardıklarını söyledi.

Sözeri, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında derslerine iyi çalıştıklarını ve oyun planlarının iyi işlediğini dile getirdi.

İki ayaklı maçların telafisinin olmadığını vurgulayan Sözeri, şöyle konuştu:

‘İçeride gol yerseniz deplasmanda sıkıntılı olacak maçlar bunlar. Gol atarsak çok iyi olacaktı. Bunu 90 artıda gerçekleştirdik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Boluspor’da çok kaliteli bir takım buralara kolay gelmediğini gösterdi. İlk yarı hiç pozisyon vermedik, ikin yarı 1-2 pozisyon yakaladılar. Bizimde pozisyonlarımız vardı. Özellikle Özgür Can’ın iki net pozisyonu vardı. Golü erken bulsaydık daha farklı olabilirdi. Bu tür maçlarda gol yemeden galip gelmek çok önemli. Şimdi orada 1 gol bulsak rakibin çıkması için 3 gol atması gerekli.’

Boluspor cephesi

Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar ise maça iyi başladıklarını ve ilk yarı bazı fırsatlar yakaladıklarını aktardı.

Evlerinde oynayacakları maça daha iyi hazırlanacaklarını vurgulayan Karafırtınalar, ‘Bolu’da çok farklı olacak. Burada eşit şartlarda oynadığımız düşünmüyorum. İnşallah Bolu’da böyle olmaz. Berabere kalsaydık Gaziantep’in bir şansı vardı ama 1-0’ın ardından Bolu’da hiç şansları yok. Oyuncularım 3 gün bu maçı bekleyecek.’ değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.