Seçimlerde Bolu Genelinde Toplam 974 Sandık Kurulacak

Bolu’da, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri dolayısıyla ‘Seçim Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı’ düzenledi.

Bolu Valiliğine ait Abant salonuna basın toplantısı düzenleyen Bolu Valisi Aydun Baruş, il genelindeki seçmen sayısı, sandık sayısı, seçim öncesi seçim sırası, seçim sonrası için alınan güvenlik önlemleri hakkında bilgi verdi.

Bolu’da ilçeler dahil 974 sandık kurulacağını belirten Baruş, il genelinde 222 bin 455 seçmenin oy kullanacağını, oy kullanmak için sandık başına gidemeyen vatandaşlar için hizmete giren seyyar sandık uygulaması kapsamında ise 8 sandıkta 62 seçmenin oy kullanacağını ifade etti.

Baruş, seçim günü, jandarma ve polis ekiplerinde 615 güvenlik görevlisinin görev yapacağını belirterek şunları kaydetti:

‘İlimizde seçimlerin huzur ve güvenlik içerisinde gerçekleşmesi amacıyla, seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrasında yapılacak çalışmalar, alınacak tedbirler, sorumlular ve görev alanları belirlenmek suretiyle ‘İl Seçim Güvenlik Planı’ hazırlanmış, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri ile ‘Seçim Güvenliği Toplantıları’ yapılmıştır. Seçimlerde görev alacak güvenlik personeline yönelik eğitim verilmektedir. Seçim döneminde huzur ortamını bozmak isteyen, vatandaşlarımızı suç işlemeye tahrik ve teşvik etmeyi amaçlayan kişi ve grupların faaliyetlerine karşı gereken her türlü tedbir alınmaktadır.’

İl merkezi ve ilçelerde oluşturulan seçim koordinasyon merkezlerinin telefon numaralarının paylaşılmasının ardından toplantı sona erdi.

Yapılan toplantıda Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Nadir Çelik, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan da hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.