Skolyoz Hastası 3 Yaşındaki Berkay, İş Adamlarının Desteğiyle Sağlığına Kavuştu

Skolyoz hastası 3 yaşındaki Berkay, iş adamlarının desteğiyle sağlığına kavuştu
Ameliyat sırasında 7 kez kalbi duran Berkay hayata tutunmayı başardı

BOLU – Bolu’da, skolyoz hastalığıyla doğan ve daha önce 18 kez kalbi duran 3 yaşındaki Berkay Özel, işadamlarının destek olmasıyla ameliyat oldu. Ameliyat sırasında 7 kez kalbi duran küçük Berkay, normal hayatına döneceği günleri bekliyor.
Edinilen bilgiye göre, Bolu’da yaşayan 37 yaşındaki Murat Özel ve 33 yaşındaki Özlem Özel’in tek erkek çocukları 3 yaşındaki Berkay Özel, skolyoz (omurganın yana doğru eğriliği) hastalığıyla doğdu.
Doktorların, anne Özlem Özel’in hamileliği sürecinde çocuklarının skolyoz hastası olarak doğacağını söylemesine rağmen, Özel çifti Berkay’ı dünyaya getirmek istedi. Doğduğu günden itibaren skolyoz hastalığı ile mücadele eden ve 3 yılda 18 kez kalbi duran küçük Berkay’ın ailesi çocuklarının ameliyatı için gerekli olan parayı bulamadıkları için zor günler geçirdiler.
İşadamları küçük Berkay’a sahip çıktı
Berkay’ın durumunu ve ameliyat olması için desteğe ihtiyaçlarını olduğunu duyuran Özel çiftinin yardımına Bolu Genç İşadamları Derneği üyesi işadamları yetişti. Berkay’ın ameliyat masraflarını karşılayan işadamları küçük çocuğun sağlığına kavuşmasını sağladı.
Berkay’ın ameliyat süreci ile ilgili konuşan anne Özlem Özel, ’45 gün önce Hacettepe Üniversitesi’nde iki profesör tarafından ameliyat oldu. Çok zor bir ameliyat geçirdi. Ameliyatı 7 saat sürdü. 7 saat içerisinde 8 kez kalbinin durduğu, çok müdahaleler edildiği, ameliyattan sonra Berkay’da çok büyük bir güç olduğu ve her komplikasyonu geri çevirdiği söylendi. Biz de bunu ameliyata girmeden önce paylaşımlarda yapılan dualara bağladık. Ameliyata çok dua ile girdik. Zorlu bir süreç geçirdik ama çok şükür atlattık. Şu anda vücudunda alçı var. Alçı 3 ay daha kalacak. Daha sonra ki süreçtede 1,5 yıl çelik korse kullanacak. Ondan sonra Berkay’ı daha sağlıklı günler bekliyor’ dedi.
Berkay Özel’in sağlığına kavuşmasında destek olan Bolu Genç İş Adamları Derneği Başkanı Okan Kayışoğlu ve işadamı Erkan Bektaş, ‘Allah ömür versin çocuğumuza. Bizim de bir desteğimiz oldu. Çocuğumuza destek olduksay ne mutlu. Onun gülmesi yeterli bizim için. Geçmiş olsun. Memleketteki tüm çocuklar bizim çocuklarımız. Herkesin kendi çocuğu da var ama bizim bu tür konularda empati yapmamız gerekiyor. Ülkemizdeki tüm çocuklar bizim çocuklarımız gibi bakmamız gerekiyor’ şeklinde konuştular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.