yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Uluslararası Vuslat Platformu Başkanı Cebeci: ‘Türkiye’yi Omuzlayacak İnsanların Oluşması İçin…

Uluslararası Vuslat Platformu Başkanı Cebeci: ‘Türkiye’yi omuzlayacak insanların oluşması için toplantıları yapıyoruz’

BOLU – Uluslararası Vuslat Platformu Başkanı Hamza Cebeci, gelecekte Türkiye’yi omuzlayacak insanların oluşması için toplantılarını sürdürdüklerini söyledi.
Bolu’da 12 Ekim Cuma günü başlayan Uluslararası Vuslat Platformu ‘Yeni Dünya Düzeni ve Geleceğin Haritası Konferansları’ bugün sona erecek. Abant Tabiat Parkı’nda bulunan Abant Palace’de başlayan toplantıya konuşmacı olarak kendi alanında uzmanlar katıldı. Konferansın konusu hakkında bilgi veren Uluslararası Vuslat Platformu Başkanı Hamza Cebeci, gelecekte Türkiye’yi omuzlayacak insanların oluşması için biz bu tür toplantıları yaptıklarını dile getirdi. Düzenledikleri konunun çok ciddi ve iddialı bir konu olduğunu ifade eden Cebeci,’Bu Abant buluşmasının 6’ncısı. Uluslararası Vuslat Platformunun bugün ki konusu çok ciddi ve iddialı bir konu. Yeni Dünya Düzeni ve Geleceğin Haritası tabi konu iddialı ve önemli olunca konuşmacılar da o denli kendi sahalarında uzman hakikaten Dünya çapında söz sahibi insanlar. Biz istesek de istemesek de yeni bir dünya düzeni oluşacak gibi, bizde millet olarak bu koşunun neresindeyiz, bu işe katkımız ney ve ülkemiz adına yapabileceğimiz ney’ dedi.
Vuslat Platformunun 2010 yılından beri farklı faaliyet ve hizmetler içerisinde olduğunu söyleyen Başkan Hamza Cebeci, ‘Vuslat Platformu aslında geçmişi itibari ile 2010 yılına dayanıyor. 2010 yılından beri farklı faaliyet ve hizmetler yapıyor. Bu sadece her sene bir kez Abant’ta yapılan sempozyum ile kalmıyor. İstanbul’da da çok ciddi bilim, fikir adımlarını davet ediyor ve konuşturuyoruz. Biz bu sahada ülkeye katkımız ne olabilir, ne gibi fikirler üretebiliriz onu yapıyoruz. Bugünde konuşmacılar arasında çok bilinen ve tanınan kişiler var. Bizde farklı olan bir taraf serbest kürsülerimiz oluyor yani 2 akşam halı sahada futbolcu dener gibi 5’er dakikalık istediği gibi konuşuyorlar bizde bunları daha sonrasında kitaplaştırıyoruz, kayda alıyoruz. Bu sempozyumlar da kitaplaştırılıyor, kayda alınıyor.Öyle inanıyorum ki bu da çok kaliteli olacak, 700 kişilik bir kapasite. Fazlası var eksiği yok. Yani 2 binin üzerinde insan bu sene buraya katılmanın arzusu içerisindeydi. Ağırlığı üniversite öğrencisi, doktora, mastır talebesi. Türkiye’nin yaklaşık 30 üniversitesinden buraya insan katılıyor. Burada 2 gece 3 gün enine boyuna konular tartışılıyor. Eski bakanlarımız, birçok yazarlarımız, bugün burada olacaklar. İnşallah verimli ve ciddi disiplinli bir toplantı olacak’ diye konuştu.
‘Müslümanın geleceğe dair sözü olmalı’
Var olan gelişmelerin önünü açacak ve onlara ışık tutacak konular seçtiklerini söyleyen Cebeci, ‘Vuslat Platformununun diğer STK’lardan farklı yönü konular hassasiyet ile seçilir. Yani var olan gelişmelerin önünü açacak, onlara ışık tutacak konular seçiyoruz. Dünya’da yeni bir düzenin oluşması için belki her yüz yılda bir takım coğrafyalarında haritalar ve sınırlar değişiyor. Bugün de yine İslam Coğrafyasını kana bulayanlar gelip burada zulüm yapanlar yine bir takım değişiklikler yapmak istiyorlar. Ama biz Müslümanlar olarak, mazlum coğrafyalara, İslam alemine el uzatan Türkiye olarak bizim de burada rolümüz ve fonksiyonumuz olmalı. Müslümanın geleceğe dair sözü olması gerekir. Ama Dünya’da rol alan ve söz sahibi olanların teknolojik gücü olması yani Savunma Sanayi’nin mükemmel olması, para ve fikir gücü olması lazım. Ben şahsen düşünüyorum Amerikalının beyninde bulunan hücreler bizlerin 2 katımı, niye Amerika yönetiyor da biz yönetemiyoruz. Bu millet bir zamanlar 3 kıta ve 7 iklimde söz sahibi olmuş, Dünyayı adalet ile yönetmiş. Şimdi Dünya gücü ele geçirilenler tarafından eşkıyalık ile yönetiliyor. Bizim bu gidişata dur dememiz lazım. Tarihimiz, misyonumuz, nüfusumuz bu iş için uygundur. ve geçmişte bu işi yapmışsak bugün de yaparız. Ama bir takım değerlerimizi millet olarak kaybetmişiz veya kayıp ettirilmiş. Öyle bir anlayış içerisindeyiz ki Türkiye’yi kim nasıl yönetirse yönetsin bir kısım insanlar bana dokunulmasın yani mandacılığı kabul eden düşünce de insanlar bu memlekette yetişmiş. İşte onların yerine sağlam ve gelecekte Türkiye’yi omuzlayacak insanların oluşması için biz bu toplantıları yapıyoruz’ şeklinde konuştu.
‘Ülkesi ve insanlık için dertlenen bir platform’
Uluslararası Vuslat Platformu yönetim kurulu üyesi olan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise, ‘Vuslat Platformunun yönetim kurulu üyesiyim, birçok toplantılarına da zaten katılıyorum. Daha önce de birlikte yaptığımız toplantılarda olmuştu. Vuslat Platformu öyle bilinen Türkiye’de sırf kurulmuş diğer vakıflara, platformlara, derneklere benzeyen bir dernek yapısı değil. Ülkesi için dertlenen, ülkesi için benim de sözüm var diye ama en önemlisi bu tür organizasyonlarda hem konuları hem konukları hem de seçilen temaları işleyen ve ülkesi için ben de düşünüyorum, bizde yapabiliriz düşüncesini kendi bünyesinde aşılayıp daha çok akademisyenlerle, önemli STK’ların üyeleri, kendi dernek üyeleri ve ön önemlisi geleceğimizin teminatı üniversite öğrencileri ile bunu paylaşıyor. Geçmiş Türkiyemiz de bizden bir şey olmaz, biz otur dinlen Avrupa’dan, Amerika’dan gelsin ama sen burada tüket zihniyeti ile bizde varız diyebilen Cumhurbaşkanımızın ülkemiz için ortaya koyduğu misyonu tam 4 dörtlük yerine getirebilen, daha açıkçası ülkesi ve insanlık için dertlenen bir platform Vuslat Platformu. Ben yönetim kurulu üyesi olmanın haklı gururunu ve böylesi bir organizasyonun bir parçası olmanın gururunu yaşıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bolu’da Çeşitli Suçlardan Aranan 8 Kişi Adliyeye Sevk Edildi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.