Ümitler’de Ahmet Can Kadrodan Çıkarıldı

Ümit Milli Erkek Basketbol Takımı, Avrupa Şampiyonası’nın  hazırlıklarını Bolu’da yaptığı idmanla sürdürdü.

Milliler, 14-22 Temmuz tarihlerinde Almanya’da düzenlenecek şampiyona  hazırlıklarına Karaçayır Spor Salonu’nda devam etti.

20 Yaş Altı Milli Basketbol Takımı İdarecisi Bekir Yarangüme,  gazetecilere yaptığı açıklamada, 20 oyuncuyla başladıkları kampta sayının 14’e  düştüğünü belirterek, ‘Kamp sürecinin ilk etabını 10 Haziran’da burada  tamamlayacağız.’ dedi.

Takıma katılacak oyuncuların da bulunduğunu ifade eden Yarangüme,  ‘Play-off yarı final serisinde elenen Banvit ve Anadolu Efes’ten oyuncularımız da  takıma katılacak. Bolu kampından sonra İstanbul’a döneceğiz.’ şeklinde konuştu.

Yarangüme, Ukrayna’da bir turnuvaya katılacaklarını anlatarak,  ‘Sonrasında İstanbul’da kamp yapacağız. İtalya’da tekrar bir turnuvaya  katılacağız. Sonrasında ülkemize dönüp burada Turgut Atakol Turnuvası’na  katılacağız. O turnuva da mini bir Avrupa Şampiyonası niteliği taşıyacak. Çok iyi  takımlarla mücadele edeceğiz. Durumumuzun nasıl olduğunu net bir şekilde  gösterebilecek bir turnuva. Sonrasında da Avrupa Şampiyonası’na gideceğiz ve  ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız.’ ifadelerini kullandı.

Bolu kampının çok iyi geçtiğini kaydeden Yarangüme, ‘Oyuncularımız da  zaten hazır bir şekilde gelmişler. Tabii milli forma da olduğu için çok  istekliler. Şanssız bir sakatlık yaşadık. Ahmet Can Duran sakatlandı ve kadrodan  çıkarıldı. Bunlar basketbolun içinde oluyor. Onun dışında son derece olumlu ve  pozitif şekilde süreç işliyor.’ değerlendirmesinde bulundu.

  

  

    Muhabir : Mehmet Emin GürbüzYayınlayan : Çetin Arslancan  

 03.06.2018 12: 12: 40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.